Новий освітній простір. Безбар’єрність

30-31 березня 2023 року департаментом освіти і науки, молоді та спорту обласної військової адміністрації Закарпатської області спільно з факультетом спеціальної та інклюзивної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова проведено ІІ Науково-методичний семінар із міжнародною участю для директорів та педагогів спеціальних закладів освіти та інклюзивно-ресурсних центрів і батьків дітей з особливими освітніми потребами "Новий освітній простір. Безбар’єрність".

Перший день семінару проходив на базі Хустської спеціальної школи І-ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради, де були присутні представники спеціальних шкіл Закарпатської, Львівської та Івано-Франківської областей, посадовці мерії міста Аруд (Румунія), голова Сату-Марської повітової філії Союзу українців Румунії, керівник апарату Закарпатської обласної ради Мирослава Ливч, викладачі Центру інклюзивної освіти Сату-Маре (Румунія) та Викладачі факультету спеціальної та інклюзивної освіти – проф. Федоренко С., доц. Круглик О., доц. Гребенюк Т., доц. Горлачов О.

У ході заходу було підписано угоди про співпрацю зі спеціальними школами І-ІІІ ступенів та інклюзивно-ресурсними центрами Закарпатської обласної ради.

Директор департаменту Мар’яна Марусинець, яка була модератором заходу, акцентувала увагу на тому, що кожна дитина має право на освіту, тому забезпечення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами - одне з важливих питань у реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

Завідувачка кафедри логопедії та логопсихології УДУ імені Михайла Драгоманова факультету спеціальної та інклюзивної освіти проф.Світлана Федоренко промовила доповідь на тему: "Підготовка і підвищення кваліфікації фахівців для роботи з дітьми з особливими потребами".
На круглому столі були проведені тренінгові заняття викладачами кафедри сурдопедагогіки та сурдопсихології імені М.Д. Ярмаченка доц. Оксаною Круглик "Інноваційні напрями роботи в слухомовленнєвій реабілітації дітей з порушеннями слуху" і доц. Олександром Горлачовим "Специфіка та впровадження білінгвального навчання дітей з порушеннями слуху в Україні"

Другий день заходу проходив на базі КУ "Інклюзивно-ресурсний центр Солотвинської селищної ради", де учасники заходу мали можливість побачити матеріально-технічну базу ІРЦ та поділитися досвідом.

Завідувачка кафедри офтальмопедагогіки та офтальмопсихології факультету спеціальної та інклюзивної освіти УДУ імені Михайла Драгоманова доц. Татьяна Гребенюк доповіла на тему "Вивчення особливостей розвитку дітей з порушеннями зору під час проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки".

nop01 nop02

nop03 nop04

Дякуємо за співпрацю та зміцнюємо наші науково-педагогічні зв'язки! 💛 💙